Beton Cilalama Parlatma


İstanbul Beton Cilalama Silim Parlatma Hizmetleri İşleri

Bilgi ekle
notlar
Beton Cilalama Parlatma
Beton Cilalama Parlatma


konu içeriğini değiştir.

Beton Silim Cilalama Ve Parlatma Nedir? Nasıl Olur?

Beton Silim Cilalama Ve Parlatma işlemi için betonun üstündeki çimento yüzeyi kaldırılıp özel silim makinalarla ve elmas bıçaklarla yüzeyin kazınır, honlanır ardından da parlatılır. Görünüm böylece granit görünümüne kavuşturulur. Bu işlem sırasıyla kazıma, tozumazlık, honlama, parlatma ve gloss olarak sıralanır.
Kazıma aşamasında yüzey kazınıp pürüzsüz hale getirilir. Tozumazlık aşamasında betonun kendi kendine toz üretip bunu kustuğu için beton hazırlanırken içeriğine Lityum Silikat sıvı yüzey sertleştirici kullanılır. Böylece tozumazlık sağlanır. Honlama aşamasına zemin elmas parlatma aşaması da denilebilir. Burada beton silikat bazlı kürle doyurulur. Parlatma aşamasında elmas bıçaklarla çalışılır. En son Gloss aşamasında yüzey tüm parlaklığına ulaştıktan sonra Gloss denilen madde uygulanır. Bu betona parlaklık ve kaymazlık gibi özellikler kazandırır.
Özel makinalarla Beton Silimi Cilalama Ve Parlatma işlemi sonucu  beton darbelere ve pürüzlere karşı sonsuz direnç kazanır.
Epoksi İle Karşılaştırıldığında Aynı Sonuç Görülür Mü?
Epokside rastlanılan  durum Beton Slimi Cilalama Ve Parlatma işlemi sonucunda görülmez. Örneğin çevrecidir ve küresel ısınma üzerinde katkıda bulunacak olumsuz bir etkisi yoktur. Asitlendirme,  azot, fosfat  meydana getirmez. Islak zeminde sürtünme vardır. Büyük araçlarda titreşimsiz ortamlar oluşturur.
x

3 yorum:

 1. Epoksi İle Karşılaştırıldığında Aynı Sonuç Görülür Mü?
  Epokside rastlanılan durum Beton Slimi Cilalama Ve Parlatma işlemi sonucunda görülmez. Örneğin çevrecidir ve küresel ısınma üzerinde katkıda bulunacak olumsuz bir etkisi yoktur. Asitlendirme, azot, fosfat meydana getirmez. Islak zeminde sürtünme vardır. Büyük araçlarda titreşimsiz ortamlar oluşturur.

  YanıtlaSil
 2. Beton Silim Cilalama Ve Parlatma işlemi için betonun üstündeki çimento yüzeyi kaldırılıp özel silim makinalarla ve elmas bıçaklarla yüzeyin kazınır, honlanır ardından da parlatılır. Görünüm böylece granit görünümüne kavuşturulur. Bu işlem sırasıyla kazıma, tozumazlık, honlama, parlatma ve gloss olarak sıralanır.

  YanıtlaSil
 3. Özel makinalarla Beton Silimi Cilalama Ve Parlatma işlemi sonucu beton darbelere ve pürüzlere karşı sonsuz direnç kazanır.
  Bir kaç makinede bize ver.

  YanıtlaSil